Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Kalaja E Festivalit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika Tish Daija
Kenduar ne Fest. e 17-te te kenges ne RTV.

Pa shihni, kush vjen nga mali,
Pa shihni, kush vjen nga fusha,
Kalaja e Festivalit
Nje dasem madheshtore ka.

Me fustanelle e xhubleta,
Me kenge e valle e buqeta,
Gjithe ngjyrat qe ka jeta,
Shpalosi mbare Shqiperia.

Mbledhur kenge e valle plot
Nga i gjithe Atdheu,
Si nje lule mali
Harreja shpertheu
Sup me sup si kala
Ti vallezo Shqiperi, e bukura.

Kenduam ne plot drite edhe plot gaz
Ke Gjirokastren tone Kala.Nuk kemi video për këtë këngë.
Liliana Kondakçi - Kalaja E Festivalit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalaja E Festivalit".
3. Video është e këngës "Kalaja E Festivalit", por nuk këndohet nga Liliana Kondakçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:


Komente 0