Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Liliana Kondakçi - S'e Kam Te Lehte  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1971

1971-12-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 10-të në RTSHKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "S'e Kam Te Lehte" kënduar nga Liliana Kondakçi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ema Qazimi - S'e Kam Te Lehte

Oh s'e kame lehte
e kam veshtire
Sa prita une larg teje
sa fjale me ty kembeva
por s'erdhine mes nesh pranvera jo

Te njoh tani
sa thelle te njoh
nuk je ti endrra ime
as ritmi nukje jo
s`te dua jo

Vikena Kamenica - S'e Kam Te Lehte

Jo jo se kam leht,
e kam te vertet
sa prita prane teje
Sa fjale me ty kembeva
Po serdhi midis nesh pranvera joo jo

Te njoh une tani
Sa thell te njoh,
nuk je ti endrra ime,
as i imi nuk je ti s'te dua jo jooo

Jo kurr nuk do te desha
qe pret endrren ti braktisi
e dua horizontet edhe jeten qe me gris
Mes lulesh dhe shkembimesh
por ti nuk munde jo
te vish atje nuk munde jo jo.
(2 her)

O sa e ftoft
e vogel osht
sa larg nga bota ime
qe eshte e jotja bot
S'te dua jo joooooo
Jo kurr nuk do te desha
qe pret endrren ti braktisi
e dua horizontet edhe jeten
qe me grisi
mes lulesh dhe shkembimesh
po ti nuk munde jo
te visha atje nuk munde jo
(2 her)
Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...