Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliko Qyra
Krijime letrare (2)
Biografia
Foto (1)
Komente (0)

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Liliko Qyra është një poete. Liliko Qyra aktualisht është studente në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” Elbasan. Poezia ka qënë hobi i saj qysh kur ishte fëmijë, por fillimet e lëvrimit të kësaj gjinie nisën me pjekurinë e saj artistike dhe estetike. E mrekulluar pas elemntit natyrë dhe në gërshetim me ndjesitë e shpirtit ajo përpiqet të sintetizojë krijimet e saj, si mesazh për gjithë ornamentin jetë. Eshtë në fillimet e rrugës së poezisë dhe premton shumë në të ardhmen....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Liliko Qyra

Komente 0