TEKSTESHQIP

Linda Halimi
Ndihme
Lyrics

Nate e gjate
Shpirti s'gjen qetesi
Me mundon
M'vret kjo agoni

Besova n'perjetesi
Rashe ne lume te dashurise
por hapa syte dhe hasa mdha thatesi

Sa shume kam mall
Me fjale se them dot
E ftohte pa ty
Cdo gje ne kete bote

Rrotullohem si ne ferr
Me mire vdekja te me merr
Por do te doja te shoh edhe njehere

Ref:
Jeta S'ka kuptim
Dhimbjet nuk kane mbarim
Netet jane pa agim , Ndihme
Ku mbetem ne te dy
Ku humbe Jo s'e di
asgje nuk vlen pa ty ,dashuri

Torture e vrazhde
Endem ne vetmi
Ne gjunje une rashe
S'kam force me ne kembe te rrij

Lotet syte m'i verberojne
Vetja ime me tradhtoi
Kam besuar se jam me e forte

Por shume kam mall
Me fjale nuk e them dot
E ftohte pa ty
Cdo gje ne kete bote

Rrotullohem si ne ferr
Me mire vdekja te me merr
Por do te doja te te shoh edhe njehere

Ref:
Jeta s'ka kuptim
Dhimbjet nuk kane mbarim
Netet jane pa agim , Ndihme
Ku mbetem ne te dy
Ku humbe nuk e di
asgje nuk vlen pa ty ,dashuri

Ti ishe shprese e ardhmerise
Tani simbol i tradhetise
Malli Po me con drejt cmendurise

DËRGOI:
INFO
Shumë po e prisnin dhe më në fund pritja mbaroi, sepse ky krijim muzikor përcillet tek publiku i ilustruar shumë bukur edhe me një videoklip, i cili u publikua më 19 Shtator 2012. Melodinë dhe tekstin e punoi vetë artistja, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Florent Boshnjaku.