Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda Morina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  668
 • Emri i Vërtetë:
 • Fexhrije Igrishta
 • Vendlindja:
 • Dumnicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Linda Morina është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Atë e njohin të gjithë si Linda Morina. Madje edhe letërnjoftimin e ka me atë emër pasi e ka ndërruar. Por askush nga ju, nuk e di se emri i vërtetë i Lindës është Fexhrije Igrishta dhe vjen nga fshati Dumnicë e Podujevës. Ajo ka vendosur ta ndërrojë emrin për shkak se nuk i ka pëlqyer ai i vjetri. Linda ka ndërruar emrin e saj edhe në dokumente. Nuk janë të rrallë këngëtarët e muzikës popullore që ju bëjnë këngë ushtarëve të UÇK-së, sidomos dësh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

14 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Jehona Sopi

Adelina Thaçi

Mimoza Mustafa

Teuta Selimi

Aurora Susuri

Behare Shala

Eliza Hoxha

Fitore Gjonbalaj

Diellza Kolgeci

Besa Morina

Tags: Linda Morina, Linda Morina-Gashi, Fexhrije Igrishta


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet