A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Linda Morina
  • Vendlindja:
  • Dumnicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Maj 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  263
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Linda Morina është këngëtare e njohur. Atë e njohin të gjithë si Linda Morina. Madje edhe letërnjoftimin e ka me atë emër pasi e ka ndërruar. Por askush nga ju, nuk e di se emri i vërtetë i Lindës është Fexhrije Igrishta dhe vjen nga fshati Dumnicë e Podujevës. Ajo ka vendosur ta ndërrojë emrin për shkak se nuk i ka pëlqyer ai i vjetri. Linda ka ndërruar emrin e saj edhe në dokumente. Nuk janë të rrallë këngëtarët e muzikës popullore që ju bëjnë këngë ushtarëve të UÇK-së, sidomos dëshmorëve. Por këngëtarja Linda Morina u ka kushtuar pothuajse të gjithë politikanëve nga një këngë. Solistja nga Podujeva në reportorin e saj ka përfshi edhe kryeministrin e Shqipërisë e anash nuk do lë as Albin Kurtin.

Në Gusht 2014, Linda Morina merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2014 me këngën "Ishe Lule E Shpirtit Tim".

Në Prill 2015, Linda Morina merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Ku Je O Xhan".

Më datë 25 Maj 2018, Lek Plepi publikon videoklipin "Seen", në bashkëpunim me Linda Morina.

Më datë 1 Qershor 2018, Linda Morina publikon videoklipin "Shqiperi Etnike".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Linda Morina »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019