A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Linda Morina - Shqiperi Etnike


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/06/2018

2018-06-01T16:26:37


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shqiperi Etnike" kënduar nga Linda Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Linda Morina i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kristina Marku - Shqiperi Etnike

Shqiperi Etnike
Shqiperi fisnike

Ooo shqipet thone nji fjale te bardhe
Shqipet dojn bashkim kombtar
Vijat do t ja fshi hartes copa -copa
Guret do ti shkri po s deshi Europa

Zemer t'kemi moj Tirane
Je kryeqender per te tan
Se te gjitha rruget e atdheut
Vijn pushojne n shesh t Skenderbeut

REF. 2x:
Shqiperi Etnike
Shqiperi fisnike
Une jam shqipja bija e shqiptarit
Bashk i dua trojet e vacanti

Oo kem me bo ni dasem t madhe
Dridhet toka kang e valle
Dasma e bashkimit te Shqiperise Etnike
Dasma e betimit n flamur e shqipe

Vjen Presheva vjen Cameria
Shkup Tetove Plave e Gucia
Krenar do valoje flamuri kuq e zi
Krejt trojet shqiptare vec ne nji Shqipni

REF. 2x:
Shqiperi Etnike
Shqiperi fisnike
Une jam shqipja bija e shqiptarit
Bashk i dua trojet e vacanti

Sabri Fejzullahu & Sinan Vllasaliu - Shqiperi Etnike

[Sabri Fejzullahu:]
Nëna Shqipëri shiko se kush ka ardhë.
Kanë ardhur me të pa, dy vllezër kosovar.

[Sinan Vllasaliu:]
Një amanet sonte e kem sjell.
Brez pas brezi gjërat kanë përcjell.

[Sabri Fejzullahu:]
Do jemi një o sot o kurrë.
Me një qëllim e një flamur.

[Sinan Vllasaliu:]
Trojet shqiptare të jenë me një shtet.
E ta qojmë në vend atë amanet.

[Ref. 2x:]
Jemi shqipëtar jemi kosovar.
E duam shqipërinë etnike sa të jemi gjallë.

[Sinan Vllasaliu:]
Ata që na ndane mirë le ta dinë
Nuk shkelet Kosova se asht SHQIPERI

[Sabri Fejzullahu:]
Jemi një komb jemi një gjak.
Nuk duam më shumë po as më pak

[Sinan Vllasaliu:]
Ata që na ndane mirë le ta dinë
Nuk shkelet Kosova se asht SHQIPERI

[Sabri Fejzullahu:]
Jemi një komb jemi një gjak.
Nuk duam më shumë po as më pak.

[Ref. 2x:]
Jemi shqipëtar jemi kosovar.
E duam shqipërinë etnike sa të jemi gjallë.

[Ref. 4x:]
Jemi shqipëtar jemi kosovar.
E duam shqipërinë etnike sa të jemi gjallë.
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019