Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda Sadiku - Mos U Befte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Teksti:

Gojart Ferati

Komente

2 🔥

13/05/2013

2013-05-13T18:34:27+00:00Dikur e shkrova un nje ditar
Dhe shkrova ndjenjat qe kisha un per ty
Cdo dite lexoj un nje flete me mall
Dite e pare qe e kishim ne te dy.

I shprehja ndjenjat cdo dite me shume
Te shprehja ty ate qe kisha thelle ne zemer
Sa do i mire qe isha une
Thjeshte me ndrrove per nje tjeter emer ooo...

REF

Bej kujdes se mund t'lendohesh
Dhe nga endrra do rrezohesh
Krenaria s'do te zgjas me shume.

Bej kujdes se mund t'harrohesh
Dhe nga tjeret mund t'lendohesh
Mund te bejne ate qe s'bera une.

Dikur e shkrova un nje ditar
Se ishim lindur te dy per njeri tjetrin
Dhe as ne enderr s'e kisha pare
Se un do mbes prap e huaj pa te vjetrin.

I shprehja ndjenjat cdo dite me shume
Te shprehja ty ate qe kisha thelle ne zemer
Sa do i mire qe isha une
Thjeshte me ndrrove per nje tjeter emer ooo...

REF

Bej kujdes se mund t'lendohesh
Dhe nga endrra do rrezohesh
Krenaria s'do te zgjas me shume.

Bej kujdes se mund t'harrohesh
Dhe nga tjeret mund t'lendohesh
Mund te bejne ate qe s'bera une.


Ky tekst u dërgua nga Fitore Bunjaku
Më Shumë Këngë Nga Linda Sadiku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet