Më mbaj mend (për 1 muaj)


Linda Shabani - Jam Merzit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Merzit".
3. Video është e këngës "Jam Merzit", por nuk këndohet nga Linda Shabani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Linda Shabani - Jam Merzit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Teksti:

Linda Shabani

Komente

Asnjë Koment

21/05/2018

2018-05-21T20:29:20+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jam Merzit" kënduar nga Linda Shabani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN

Teksti: Linda Shabani

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hekurani - Jam Merzit

Perveq kujtimeve perjetimeve
Azgje tjeter neve sna ka mbet
Na kan lan vet per ne ato kan qen
Dashuria e vertet

Ku mbeti aj premtim
Shpirti im
Te dua deri ne amshim
Qielli eshte i mbush me re
Dielli nuk po nxe
Nuk ka me dashuri per ne

Ref
Jam merzit me e pa
Jo si ajo ska
Me byti kjo vetmia
Jam merzit me e pa
Jo si ajo ska
Po me shoqeron rakia

Daim Lala - Jam Merzit

zemra jem rahat su ba
e kam dite qe ke me u nda
je nda je nda oh sa keq mke vra

zemra jem rahat su ba
e kam dite qe ke me u nda
je nda je nda oh sa keq me ke ba

x2
jam merzit jam merzit
malli per ty ka mem mbyt
jam merzite pa ty smuj
oj dashni per ty po vuj

kjo zemer me nuk rreh
po pyt ti ku je
je nda je nda oh sa keq mke vra

kjo zemer me nuk rreh
po pyt ti ku je
je nda je nda oh sa keq me ke ba

x2
jam merzit jam merzit
malli per ty ka mem mbyt
jam merzite pa ty smuj
oj dashni per ty po vuj

Safet Rizaj - Jam Merzit

ti ne zemer me ke mbet
pa ty zemra don mu djeg
sa keq eshte mu kan pa ty
sa keq eshte kur nuk je ti

ket kenge me lot ta kam shkru
me zemer e kam kendu
tkisha dit qe ke me shku
as nje here skisha gabu

Jam merzit jam merzit
per ty or shqpirt
jam merzit jam merzit
zanin tend po du me ni

ne carshi une jam tu shku
pi shoh njerzit tuj kalu
gjitha femrat qi kalojn
sikur ti me ngjasojn

pa ty zemra don mem plas
pa ty zemer sjam rahat
ah sa keq qi nuk tkam ngat
pa ty srihet as nje nate

Refren

Merzija me mbyti mu
sa shum lot me kan lotu
se di tash se ku ke shku
as nuk di ku met kerku

e vertet eshte qi jam pa ty
por zemra ime mrreh per ty
syni jem lajmerrohu ti
pa ty mu kan skish ma zi

Refren

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Linda Shabani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë