Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Gjoka - Ditëlindja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/10/2019

2019-10-09T14:30:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ditëlindja" kënduar nga Lindita Gjoka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lindita Gjoka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Taulant Bajraliu - Ditëlindja

Urime urime
Sonte nga zemra ime
Nga syt e mi loti pikon
E ky eshte lot gezimi
Qe nga shpirti jem buron
Shpirti qe veq ty te dashuron
E ditlindjen sote ta uroj
Gezuar ditlindjen sonte
Per jet u kam me t'dasht
100 vjet te lumtura zoti ti dhasht
Gezuar ditlindjen zemer
Kengen per ty kendoj
Per qdo dit me shum te dashuroj
Gezuar gezuar kujtim i pa haruar
Ditlindja jote fest per mu
Se ti je jeta ime
E ti shum mir edin
Per veq teje skam tjeter dashni
Shum gezuar sonte veq per ty
Gezuar ditlindjen sonte
Per jet u kan me t'dasht
100 vjet te lumtura zoti ti dhasht
Gezuar ditlindjen zemer
Kengen per ty kendoj
Per qdo dit me shum te dashuroj
Gezuar ditlindjen sonte
Per jet un ka me t'dasht
100 vjet te lumtura zoti ti dhasht
Gezuar ditlindjen zemer kengen per ty kendoj
per qdo dit me shum te dashuroj

Olta & Olsa Miftari - Ditëlindja

OLSA&OLTA
SHUME URIME PER TY,SHUME URIME PER TY,SHUME URIME,SHUME URIME,SHUME URIME PER TY SHUME URIME TE UROJME DITELINDJEN SOT FESTOJME GEZO SONTE PER SHUME MOTE GJITHE TE MIRAT E KSAJ BOTE
OLTA
GJITHANDEJ NE ZBUKUROJME DITELINDJEN SOT FESTOJME PLOT ME GAZ DHE ME JETE ENDRRA BEHET REALITET
OLSA
ERDHI ORA E SHIKON SHOKE E SHOQE JA KU JANE SA TE QESHUR PRANE E PRANE,GJITHE DHURATA NE TE KANE
OLSA&OLTA
SHUME URIME TE UROJME DITELINDJEN SOT FESTOJME GEZO SONTE PER SHUME MOTE GJITHE TE MIRAT E KESAJ BOTE 2
HERE.
OLTA
ERDHI,ERDHI EMBELSIRA NDJEJ QIRINJTE SA SHUME DESHIRA CILEN DO TA MENDOSH VALLE TE GJITHE KEMI RENE NE HALLE
OLSA
ERDHI,ERDHI EMBELSIRA NDJEJ QIRINJTE SA SHUME DESHIRA CILEN DO TA MENDOSH VALLE TE GJITHE KEMI RENE NE HALLE
OLSA&OLTA
3,2,1 EMBELSIREN PRITE TI
TE GJITHE QESHIN E KENDOJME DITELINDJEN TA UROJME GEZO SONTE PER SHUME MOTE GJITHE TE MIRAT E K'SAJ BOTE
SHUME URIME TE UROJME DITELINDJEN SOT FESTOJME GEZO SONTE PER SHUM MOTE GJITHE TE MIRAT E K'SAJ BOTE.

Klea Çutra - Ditëlindja

Syte i hapa ne mengjes,
kishte diell dhe pak vese,
ditelindjen sot e kam,
oho sa e lumtur jam.

Do me vijne shoqet mua,
i kam motra sa i dua,
sa te behet ora tete,
do vij mami na theret.

Do te hame e do te pim,
do kendojme ne me gezim,
edhe torten do ta presim,
dhe qirinjte do ti ndezim.

Me urojne mua vertete,
sapo u be ora tete,
e i hap dhuratat shpejt,
sa te lumtur jemi krejt.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Lindita Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet