Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Mahmutaj - Nena Eshte Diamant I Rralle Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  20

Nen me e mira fjal ne bot
Si te mban brenda kjo tok
Dua zerin ta degjoj,te m shterojn keta lot
Nen kur te vi nga kurbeti
Nen me zemren si deti
Cohu e m prit mbi mermer buzagaz moj nen e mjer.. Te sjell lulet si ngaher.

Pse nuk me jep krahe,zog te fluturoj vec ne mallakaster tek nena te qendroj
Te ngrihem mbi athine leht pa u kuptuar
Mos te gjej ne gjume moj nen por te gjej te zgjuar..
Te me perkedhelesh me duart e tua, vec behu e gjall moj nen te me gezosh dhe mua
Nen ze moj nen.. Nen moj e rrall se ike e re nga jeta e s te kemi prane..
Ikja nga shtepia ne zemer me vrau ky kurbeti shkrete moj nene lotet kurr s mi thau...
Te vija moj nene e te derdhja lote te kam breng ne zemer nene e s te harroj dot..

Ngrohtesia jote sa me ka munguar se askush ne kete bot ska per tma zvendesuar..

Rruget e kurbetit i kam lar me lot
Se per ty moj nena ime jo nuk duroj dot...
Do te kem ne zemer sa te jem gjall vec kur te vi pran moj nen do ta shuaj mall..
Nena more shoke esht diamant i rralle
Mjer kush e ka humbur, edhe lum kush e ka gjalle..


Ky tekst u dërgua nga Celeste-Sh..

Lindita Mahmutaj - Nena Eshte Diamant I Rralle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nena Eshte Diamant I Rralle".
3. Video është e këngës "Nena Eshte Diamant I Rralle", por nuk këndohet nga Lindita Mahmutaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lindita Mahmutaj:


Komente 0