Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Prenga

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  31
 • Vendlindja:
 • Orosh 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Greqi 
 • Mosha:
 • 47 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Lindita Prenga është një poete. Ajo ka lindur në Orosh të Mirditës. Në vendlindje ka mbaruar shkollën 8-vjeçare dhe atë të mesme. Studimet e larta i ka kryer ne universitetin “Luigj Gurakuqi” në Shkodër dega Bio–Kimi. Është e apasionuar pas letërsisë, dhe shkruan që në bangat e shkollës.Ka jetuar për 10 vite në kryeqytetin Gerk Athine. Jeton dhe punon ne Qytetin e Lezhes, si Nënpunëse Civle pranë Bashiksë Lezhë. Pozicioni Specialiste pranë Burimeve Njerëzore....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Lumturi Ymeri

Rudina Muharremi

Valentina Llapri

Ganimete Jashari

Eva Kacanja

Elida Rusta

Olimbi Velaj

Ilire Zajmi

Shpresa Ymeraj (Poete)

Angjelina Krasniqi

Tags: Lindita Prenga, Lindita Xhexhi


Komente mbi këtë artist