Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Lindita Theodhori (Sota) - Per Emrin Tend Mendoj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Ferdinand Deda

Teksti:

Kudret Isai

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1985

Komente

Asnjë Koment

01/05/1985

1985-05-01T11:00:00+00:00Ti do behesh baba,
une se shpejti do behem nene
dhe zerin tend, o vogelush, jeta po e pret sic presin ....
Kemi folur shume per ty
aq sa sythe pemet kane
une edhe ti shihemi ne sy
po perse me duket se dicka nuk pame

Eja,
ne per emrin tend mendojme cdo dite
c`ngjyre do ti kesh ti syte
do ti ngjash ti babit, ndoshta mua valle
vajze do te jesh a djale

Ne krahe te dy te mbajme
porsi dega gjethen e blerte
ne udhen tone do ecesh krenar ti me emrin tend te bukur ne jete
Ngjasoj si det me vale, pres me padurim une nje djale
ma thuaj shpejt, malli me pushton zemra ja thote zemres lumturine tone


Ky tekst u dërgua nga Kliton P.
Më Shumë Këngë Nga Lindita Theodhori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet