TEKSTESHQIP

Lindita Theodhori (Sota)
Si Vete Rinia
Lyrics

Po vijne te gjithe sot miq edhe shoke
ditelindjen time plot me gaz me urojne
do te vish dhe ti sikur se here te pres
sot mbush i dashur une 20 vjec

Ashtu si dielli tokes i jep jete
dhe qielli detit i jep ngjyre plot drite
ne njeri-tjetrit i duhemi ne jete
per fjalen e ngrohte dhe te mire

Ti papritur hyre shok ne ditet e mia
per here te pare une ndjeva dashuri
e bukur eshte ajo si vete rinia
me jete e mbrojme

Shiko qyteti ndezi dritat kudo
dhe cdo dritare mban nje dashuri
kjo drite e bukur vjen ne sy dhe qendron
zemra me thote, sa te dashuroj

DËRGOI: