Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindite Ramushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Lindite Ramushi është një shkrimtare e njohur. Shkollën e mesme të mjekësisë në profilin pediatri e ka kryer në Gjilan, kurse ka mbaruar studimet në fakultetin Filozofik dega Psikologji pranë Universitetit të Prishtinës. Krijimtarinë letrare e ka filluar që nga shkolla fillore, botimin e parë me përmbledhje poezishë e ka nxjerrë në qershor të vitit 2004, të titulluar “MOS HESHT”. Nga shtatori i vitit 2009 deri në maj të 2010 ka punuar si psikologe e edukimit në shkollen e mesme private “Luara...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Ermira Jusufi

Majlinda Nana

Manjola Brahaj

Merita Paparisto

Sadije Aliti

Aferdita Beçiri

Alma Papamihali

Makfire Canolli

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Tags: Lindite Ramushi, Lindita Dushku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet