Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Lindja është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. “Lindja” ishte nje nga rock-grupet me origjinale (natyrisht, origjinaliteti i konceptuar ne kontekstin kosovar) te asaj kohe. “Lindja”, ndonese relativisht me te rinj se grupet “Gjurmet”, “403”, “Telex”, “Seleksioni “039”, eshte nje nga grupet e para te viteve ’80 qe ne Kosove solli nje fryme te re. “Lindja”, nga dikush vleresohet si vazhdimtare e “Gjurmeve” (kete mendim ne menyre inderekte e kane imponuar edhe ata vete), por megjithate ajo dallo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentLindja (2004)

★★★★★

Lindja (1987-1990) (1990)

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Asgje Sikur Dielli

Djemt E Drinit

Minatori

Grupi Aida

Ngroba

Shook

TNT

Tingulli I Zjarrtë

Votra

Bon Bon Band

Tags: Lindja, Grupi Lindja, Avi Lindja


Komente mbi këtë artist