TEKSTESHQIP

Lindon Camaj
Vallja E Madhe Ne Malesis
Lyrics

1)Hajde sonte te vallzojm pleq edhe te ri,
vallja e madhe po na pret ket nat ne malesi,
ashtu si ju tha presheva tetova po ju thot,
kyt nat te gjith vallzoni i nan na bashkon
asht bashkuar krejt malesia kan ardh nga çdo vend,
nuk ka met as kush ner shpija sonte ktu jan mledhe
ju qe erdhet nga ulqini dhe ju amerikan,
qonju ne kam dhe mos rriini ejani te vallzojm pra
2)hajde shpirt o edhe ti kyt nat kaloje me ne,
zbukuroje vallen eeej kendo dhe kerce
le tju sho priz dashurija si hana e ksaj nat,
tan nga vallja dhe rinia tan shipnia bashk
sonte ne ket fush mos pushoj as kush,
kush nuk vallzon jo nuk na duhet oooooo
ej djemt e ri sonte ne ket vend,
vallzoni me vajzen e cila ju pelqen
3)le tjo majn ky ritmi gjall kjo nat asht per ju,
vallja madhe nuk don tjeter vetem me vallzu,
hidhe vallen deri ne fund vallzo o malesi,
si kjo nat nuk ka askund me valle dhe rini
asht bashkuar krejt shqiperia kan ardh nga çdo vend,
nuk ka met as kush ner shpija sonte ktu jan mledhe,
ju qe erdhet nga europa dhe ju amerikan,
qonju ne kam dhe mos e rrini ejni te vallzojm pra.

DËRGOI: