A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lionel Richie

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Tuskegee, Alabama 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lionel Richie është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Lionel Brockman Richie, Jr. is an American singer, songwriter, musician, record producer and actor. Beginning in 1968, he was a member of the musical group Commodores signed to Motown Records. Richie made his solo debut in 1982 with the album Lionel Richie and number-one hit "Truly". He has sold more than 100 million records worldwide, making him one of the best-selling artists of all time. Richie was raised in Tuskegee, Alabama, the son of Alber...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Adam Lambert

Justin Timberlake

Marc Anthony

Nick Jonas

Luis Fonsi

Enrique Iglesias

Marco Masini

David Bowie

Keith Urban

Alex Ubago


Tags: Lionel Richie

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018