Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Lionel Richie - Someday  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Someday" kënduar nga Lionel Richie.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

JANEX - Someday

Someday,we gonna run away
Run away,
We gonna be...free.
Someday,we gonna fly
Till the dawn,to the sun.

Ages and faces and places,
All covered in gold,
We are the ones,
Who'll never grow old.

I can hear,I can hear
I can hear the sea,
I can hear,
The spirit of me..

This is a song and a video made with no budget ,but by only of some young artists will and passion.
This video and song is about collaboration and hope.

A movie directed by Donald Braho & Ergys Meta
Music by Janex & Gjergj Kacinari
Starring : Arbies Komoni,Edit Halili,Anesti Bardhi (the young guy) & Hamit Tali (The Old man)

Looking forward for your comments.
Feel free to subscribe on this channel.

Toxin - Someday

Someday Ill be the one to make you cry
By the way I tried so hard
One day I will see you on the other side

I dont know why the fuck should I do it

Someday rain will fall on my face again
And I wont be the same no more
Ill make you suffer make you bleed for me
Why the fuck should I do it

I dont know why the fuck should I do it

Why the fuck should I do it 2x
Why mother fucker ohh

I dont know why the fuck should I do it

Nickelback - Someday

How the hell did we wind up like this?
Why weren't we able, to see the signs that we missed
And try turn the tables

I wish you'd unclench your fists,
and unpack your suitcase
Lately there's been too much of this
But don't think it's too late

Nothing's wrong, just as long as
You know that someday I will

Someday, somehow
I'm gonna make it all right but not right now
I know you're wondering when
(You're the only one who knows that)
Someday, somehow
I'm gonna make it all right but not right now
I know you're wondering when

Well I'd hope that since we're here anyway
That we could end up saying
Things we've always needed to say
So we could end up staying
Now the story's played out like this
Just like a paperback novel
Let's rewrite an ending that fits
Instead of a Hollywood horror

Nothing's wrong, just as long as
You know that someday I will

Someday, somehow
I'm gonna make it all right but not right now
I know you're wondering when
(You're the only one who knows that)
Someday, somehow
I'm gonna make it all right but not right now
I know you're wondering when
(You're the only one who knows that)

[Solo]

How the hell did we wind up like this?
Why weren't we able, to see the signs that we missed
And try to turn the tables
Now the story's played out like this
Just like a paperback novel
Let's rewrite an ending that fits
Instead of a Hollywood horror

Nothing's wrong, just as long as
You know that someday I will

Someday, somehow
I'm gonna make it all right but not right now
I know you're wondering when
(You're the only one who knows that)
Someday, somehow
I'm gonna make it all right but not right now
I know you're wondering when
(You're the only one who knows that)
I know you're wondering when
(You're the only one who knows that)
I know you're wondering when

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Lionel Richie:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet