A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Pemishte 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kanada 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Liri Loshi është një shkrimtar i njohur. Liri Loshi u lind ne Pemishte te Skenderajt. Eshtë mjek, publicist dhe poet që jeton dhe vepron në Kanada. Deri tani ka botuar tre tituj me poezi për fëmijë: “Të kisha mustaqe” – 1982, “A flet zemra” 1984 dhe” Udhët e Tokës” – 1988. Gjatë kohës kur ka qenë student ka punuar si redaktor i gazetës periodike “Bota e re”. Kohëve të fundit ka qenë i pranishëm në shtypin e përditshëm me analizat e tij për situatën politike në Kosovë. Gjatë luftës së UC...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare



Artistë Të Ngjashëm:

Pal Sokoli

Xhenc Bezhi

Mehmet Bislimi

Sahit Shala

Abdullah Konoshevci

Odise Gremo

Shaban Cakolli

Brahim Avdyli

Cathal Ó Searcaigh

Fatmir Terziu


Tags: Liri Loshi

Krijo Një Kartolinë




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019