Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liridon Hoti (Liri)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Liridon Hoti
 • Vendlindja:
 • Rogovë (Gjakovë) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Liridon Hoti (Liri) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Liridon Hoti i lindur në Rogovë komuna e Gjakovës, që nga mosha 7 vjeqe ka qenë i dalluar në korin e muzikës në Gjakovë në shkollën fillore "Mustafa Bakija" në Gjakovë dhe poashtu nëpër koncerte ku ka marrë pjesë dhe ka qenë shumë i dashuar me këngën popullore ku mbi të gjitha është përzgjedhur si ndër më të mirët dhe për momentin ka 5 vite që jeton në Genève të Zvicrës. Më datë 15 Tetor 2013, Liridon Hoti (Liri) publikon videoklipin "Me Ke Vr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Liridon Hoti, Liri

Komente 1