Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Liridon Sefa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Liridon Sefa është një këngëtar i njohur. Që nga viti 1991, bashkë me familjen, jeton në Friburg te Zvicres, ku ka mbaruar shkollën fillore dhe ate të mesme. Më vonë ka vazhduar studimet e larta në Shkollën e lartë paramedicale. Liridoni rrjedh nga një familje ku kultura dhe muzika gjithnjë kanë qenë pjesë e jetës së tyre.. Ai si fëmijë është frymëzur nga tiparet dhe vlerat e muzikës së mirëfillt shqiptare. Në Kosovë, e më vonë edhe në Zvicër .LIRIDONI ka qenë anëtar aktiv i shumë s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Liridon Hoti (Liri)

Bajram Jakaj

Demush Malaj

Astrit Bejta

Burim Hoxha

Samir Aliu

Hajrush Kryeziu

Shkelqim Kosova

Driton Sopa

Acidi


Tags: Liridon Sefa

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet