A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liridona Qarri

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  78
  • Origin:
  • Suhareke 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Liridona Qarri is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Liridona Qarri nje kengetare e re ne moshe por jo edhe ne kenge. Kengetarja ne fjale eshte me prejardhje nga qyteza e Suharekes, por qe tash e shume vite jeton ne Prishtine duke mbaruar nje ser studimesh perveq muzikes qe e ka si profesion paresor te jetes se saj. Nder tjerash ajo ka realizuar shume kenge ne zhanrin popullor. Liridona Qarri ushtron profesionin si solo kengetare qysh ne moshen e femijerise. Më datë 18 Dhjetor 2016, Liridona Qar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kumrije Biba

Qershore Tafallari

Shqiponja Muhaxheri

Besiana Veselaj

Luljeta Shala

Dona Janova

Adelina Pireva

Ylmize Tafallari

Dafina Morina

Lule Bajra


Tags: Liridona Qarri, Liridona Qorri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019