Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liridona Qarri

Liridona Qarri
  • Vendlindja:
  • Suhareke 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  141

Liridona Qarri është këngëtare e njohur. Liridona Qarri nje kengetare e re ne moshe por jo edhe ne kenge. Kengetarja ne fjale eshte me prejardhje nga qyteza e Suharekes, por qe tash e shume vite jeton ne Prishtine duke mbaruar nje ser studimesh perveq muzikes qe e ka si profesion paresor te jetes se saj. Nder tjerash ajo ka realizuar shume kenge ne zhanrin popullor. Liridona Qarri ushtron profesionin si solo kengetare qysh ne moshen e femijerise.

Më datë 18 Dhjetor 2016, Liridona Qarri publikon videoklipin "Leje Inatin". Muzika e këngës u punua nga Xheni, teksti u shkrua nga Ejup Shabani.

Në vitin 2016, Liridona Qarri publikon albumin "Gurbetqari".

Më datë 30 Qershor 2017, Bekim Rexhepi publikon videoklipin "Vashe Moj Vashe", në bashkëpunim me Liridona Qarri.

Më datë 8 Dhjetor 2017, Liridona Qarri publikon videoklipin "Lumja Ajo Nuse Qe I Neron Vjehrrite".

Më datë 7 Dhjetor 2018, Liridona Qarri publikon videoklipin "I Ziu Gurbet". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu.

Më datë 28 Qershor 2019, Liridona Qarri publikon videoklipin "Du Me Ardhe".

Më datë 6 Mars 2020, Liridona Qarri publikon videoklipin "Ditët E Çiknisë". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu.

Më datë 2 Korrik 2021, Liridona Qarri publikon videoklipin "Nusja E Sefasë". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Liridona Qarri »

Komente 0