Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dona Spahiu - Baba Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Me ka ikur baba
Fare pa e prit
Shkoj atje ku te gjithe ne
Patjeter shkojme nje dite.

Do ta ruaj ne shpirt
Derisa zemra te pushoje
Ne parajse ta kete nje vend
E lus zotin mos ta harroj.

Baba asnjehere nuk vdes
Vec si dielli vjen e shkon
Jo,jo nuk vdes baba
Veq si dielli perendon.

Baba behet diell
Ai ka perjetesi
Ne kete dynja e ne ate dynja
Per ne ka rendesi.

Kur te kthehem ne shtepi
Askush me nuk me pret
Shtepia ime e vjeter
Tani ka ngel vet.

Nuk i them i lumtur
Atij qe ka para
I lumtur eshte ai
Qe baben gjall e ka.

Baba asnjehere nuk vdes
Veq si delli vjen e shkon
Jo jo nuk vdes baba
Veq si dielli perendon.

Baba behet diell
Ai ka perjetesi
Ne kete dynja e ne ate dynja
Per ne ka rendesi.
Dona Spahiu
Publikimi: 22/03/2023


Dona Spahiu - Baba
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baba".
3. Video është e këngës "Baba", por nuk këndohet nga Dona Spahiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dona Spahiu:


Komente 0