TEKSTESHQIP

Lloch
Çizmet E Mia
Lyrics

REF.
Qysh? Si? Nga? Dhe por..si GDP-ja n'Singapor...
Tash na mujna me kan trend, mas do vjete jem folklor..
Kur pe shoh ket uniformë, po nihna si Perandor..
Me ni dorë çeka,e qipa,edhe çizmet n'tjetren dorë...

Verse.

Çizmet e mia,sikur kpuct e Migjenit...
Textet e mia,sikur himni i Asdrenit...
lapsin e mreht,sikur brinat e Drenit...
Pa asni cent ne xhep,i kom hi terenit.

Pushken’n krah,jem tu gju delitanta.
S'kem ilegal,veq do texte n'qanta.
Na sjem IN,kem ambicje te veqanta.
Arti u shpik,na po bojm varianta.

T'hi ne kalim, si Ambullanta..
Rol i tjerrun thujëm Hans Landa...
Seket n'çizme sikur dhurata...
From Atlanta,to Atalanta.

Nuk ti ndrroj as me Jordan-ka...
Louis Vuitton-ka,e Gaban-ka..
Balenciaga,e Adidas-ka...
Mathen çizmet,mushet arka..

Tu fitu si Joe Biden,une spo boj gjo po ha badem..
Abdul-Jabbari i parodisë,une ti marr pikt'ty me karrem...
Ç'ka qenë,Ç'është,dhe Ç'do të bëhet…krejt i gjen te çizmja jem..
Kryeministrat shkojn,e vijn,llochi metët fenomen...

Edhe fresh si mozzarella..
Weed-in n'tegëll,vargjet ne tela,
Tu rrjedh në, kang,e ligjerime
Po m'nguc lemza Vaçe Zela.

Ç'ka dëshiron,mu bo kur t'rritësh?
A reper a Jogobella.?
Veq me bo diqka,për herë të parë.
Se kom pas lehtë.Josip Rela...

Ik ik ik ik hajvan,virus Wuhan...
Artin tond,kërkush s'pe han..
Kërkush s'han shit,kur ka shafran
Qizmet ti jap,po nuk te bijn taman..

Ti ham ham ham,unë tu lanë nam..
Tuj dhan ngjyra tulipan…
Pak kitare,nji tupan..
Ta pij bitën,si ajran..

U nisë per llogo,e u bo brend..
U nisë veq hajt,e u bo shum trend..
Tu e bo ni punë, qe s'marr vesh sen
Prej tra la la,tash La La LAND...

Kom lujt fer,kom lan Fërkem.
LLoch Matranga Fenomen..
Mlidhnu krejt estrada bashk
Une ju shti te çizmja jem.

Tu fitu si Joe Biden,une spo boj gjo po ha badem..
Abdul-Jabbari i parodisë,une ti marr pikt'ty me karrem...
Ç'ka qenë,Ç'është,dhe Ç'do të bëhet…krejt i gjen te çizmja jem..
Artistat shkojn,e vijn,llochi metët të njëjtin venë...

REF:
Qysh? si? nga? dhe por..si GDP-ja n'Singapor...
Tash na mujna me kan trend, mas do vjete jem folklor..
Kur pe shoh ket uniformë, po nihna si Perandor..
Me ni dorë çeka,e qipa,edhe çizmet n'tjetren dorë...

OUTRO:
Maje në men,qe ko me u majt n'men...
E kom fjalën,për shekullin që vjen...
Tu ja lexu vetës tem biografin n'tren..
Ni fmi i thojka nanës t'vet,Lloch Matranga ish kan RREN..
E nana,si thojka sen,a fmia e ka me ven..
Shhhhh...shuj...se llochi po flen...

DËRGOI: