Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lrc - Shake That Thing
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shake That Thing".
3. Video është e këngës "Shake That Thing", por nuk këndohet nga Lrc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Lrc - Shake That Thing Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1

Komente

Asnjë Koment

24/05/2004

2004-05-23T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shake That Thing" kënduar nga Lrc.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

R-mali - Shake That Thing

refren 2x
shake shake that thing for me now
little mammy hey dance with me yoow
wanna be on top with you baby
shake your body yow sexy lady

r-mali
me kilometra larg e ndjen atmosferen
nese don me ardh n´club un ta hapi deren
e din te tan kyt krejt e din un e baj temen
perdit rrumullak tu pi e tu kap femen
krejt e din se bota asht e jona
pyti shokt n´shoker se kena me miliona
cdo dit neper rrug ndac pare ndac plot cash
cdo kang e baj hit prit nigjo nese ke vesh
ti sexy mammy po e shoh qe e ke vrejt
shkodran n´kater ant per ty zemer jam i shejt
r-mali tankilla baby hajt se vim prap
tash mushi gotat plot se jam ba fucked up

refren 2x
shake shake that thing for me now
little mammy hey dance with me yoow
wanna be on top with you baby
shake your body yow sexy lady

tankilla
1 2 3 mirmrama si fillim
dyshe magjike ta kallim ta bajm tym
hi une club krejt po m´nigjojn
hi une club krejt po m´lakmojn
na jena mreta na kem kurore
bana piva shum ta kapi at dashnore
stilin e kam baby nuk jam playboy
femnat ma t´forta mu po m´lakmojn
jam un ai tipi knoj nga belgjika
coja tash zanin e fiki ato drita

r-mali 1x
so shake that thing
shake it for me sexy mammy yoo

refren 2x
shake shake that thing for me now
little mammy hey dance with me yoow
wanna be on top with you baby
shake your body yow sexy lady

Sean Paul - Shake That Thing

Yeah!
Well dey a hav some bwoy a gwaan like dem a gal short
(Dem a get caught)
Yuh bwoy a dem mind a nuh too sharp
Yuh dun kno say right now,
Blackshot and Sean-A-Paul a lef dem inna di dark
(Dutty Yeah!)
True to our ways jus gimme di light and pass di dro
Dey gyals a likein pon our flow
Hear what I say now rudebwoy
Di girls nuh waan nuh friars nuh connivers
Watch out let me talk to har den

[Chorus]
Girl it is on, at four o' clock in di morn'
An I been watchin' you shake dat ting
Man dem a try, dem a get deny
Caw I'm gonna tek dat ting
Girl it is mine, a long time me a line
An pan we fi waan you to shake dat ting
Gyal dem a round an
Dem a try tek yuh crown
A nuff a dem just, ain't nothing

[Verse]
Dat ting a weh yuh got dey
Weh yuh get it from, a mus yuh mama
Do you fault dey, from me like a champion a bubble pon di
Chart dey, gyal a look yuh hav me
A we waan to slap dey from di front an to di back dey
From di bed an to di matinee,
We haffi blow, pull out di guns an pop pop
It's dey fault dey, energy dey dey a so dey gimme di buff
An look pon me, baby put it on me
Right a now yuh mek di Dutty dap a feel horny

[Chorus]
Girl it is on, at four o' clock in di morn'
An I been watchin' you shake dat ting
Man dem a try, dem a get deny
Caw I'm gonna tek dat ting
Girl it is mine, a long time me a line
An pan we fi waan you to shake dat ting
Gyal dem a round an
Dem a try tek yuh crown
A nuff a dem just, ain't nothing

[Verse]
From yuh step up inna di place, dance just light up
Man dem a run alla dem chase an dem a hype up
Which one, a which one a dem a get it first, fight up
Looks like dem man dey a go up inna di Fight Club
I can ear dem say, gyal yuh body look ripe up
An dem waan play all dey number dem a type up
Waan tek yuh away, but it was me dat she sight up
Sean-A-Paul everyday a get di lovin, well a hype's up

[Chorus]
Girl it is on, at four o' clock in di morn'
An I been watchin' you shake dat ting
Man dem a try, dem a get deny
Caw I'm gonna tek dat ting
Girl it is mine, a long time me a line
An pan we fi waan you to shake dat ting
Gyal dem a round an
Dem waan tek yuh crown
A nuff a dem just, ain't nothing

[Verse]
Dat ting a weh yuh got dey
Weh yuh get it from, a mus yuh mama
Do you fault dey, from me like a champion a bubble pon di
Chart dey, gyal a look yuh hav me
A we waan to slap dey from di front an to di back dey
From di bed an to di matinee,
We haffi blow, pull out di guns an pop pop
It's dey fault dey, energy dey dey a so dey gimme di buff
An look pon me, baby put it on me
Right a now yuh mek di Dutty dap a feel horny

[Chorus]
Girl it is on, at four o' clock in di morn'
An I been watchin' you shake dat ting
Man dem a try, dem a get deny
Caw I'm gonna tek dat ting
Girl it is mine, a long time me a line
An pan we fi waan you to shake dat ting
Gyal dem a round an
Dem a try tek yuh crown
A nuff a dem just, ain't nothing
[repeat until fade]
Më Shumë Këngë Nga Lrc:


Komente mbi këtë këngë