Më mbaj mend (për 1 muaj)


Luan Zhegu - Moj Pranvere

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Pranvere".
3. Video është e këngës "Moj Pranvere", por nuk këndohet nga Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Luan Zhegu - Moj Pranvere  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

14/12/2013

2013-12-14T07:43:50+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Pranvere" kënduar nga Luan Zhegu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Luan Zhegu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Tahir Seferi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Moj pranver ti ma sjellë gëzimin
T'ja ndëgjoj këngën bilbilit
Si herë tjetër ti besoj
At zë t'bukut ta ndëgjoj
Ç'mu mërzit mua kjo jetë
m'dogje shpirtin gurbet i shkret

Mos më le moj në mundime
në këto vuajtje t'jetës sime
gjakun ti mua ma qetson
me atë zë, bilbil kur këndon
Kur m'kujtohen ditët e mia
Më djeg zemra, m'rok vetmia

T'kisha krah me fluturue
male fusha mej kalue
larg prej teje tash kam mbet
zemrën time bilbil ma ke djeg
prit një letër me ta çue
me mall t'zemrës ta kam shkrueMë Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet