Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Luan Zhegu - Filli I Dashurise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/10/2012

2012-10-01T06:42:05+00:00Tek shfletoja ne nje liber mbreme ne shtepi
Ne mes faqesh gjeta letren qe me coje ti
Dhe me erdhen prape ne mendje vitet e rinise
Nga ajo leter ku fillonte filli i dashurise.

Ja lexova letres tende fjalet nje nga nje
Ne c'do fjale ne c'do fraze te shikoja ty
Edhe pse kaluan vite ndjeva emocion
Mbet e paster, mbet e fresket dashuria jone.

Rrodhen vitet dhe pranverat erdhen nje nga nje
Hodhi rrenje e lulezoj e jona dashuri
Edhe pse jemi martuar kemi dhe femije
Une te ndjej edhe te dua si te jem i ri.

Une lexoja ti buzeqeshje qeshnin dhe femijet
Ti shikoje dhe te ndrisnin syte e tu plot drite
Edhe une te perqafova plot me emocion
Na pushtuan dhe femijet rrahu zemra jone.


Ky tekst u dërgua nga  Fatoja
Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet