Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Nënat Tona Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Është një këngë plot dashuri
Vet më vjen e më dhuron
Dhe pranverën sjell në gji
Dhe përherë më shoqëron

Nuk e di a mundem dot
Ç’kam në zemër për të thënë
Për këtë natë aq të ngrohtë
Por si vetëm fjala rron

Ref.
Nënat tona të mirat-o
Dashurinë që ju falë
Kjo këngë e thjeshtë si juve
Për mu sjell veq një mall

Nënat tona të shtrenjtat-o
Zemrën time ju fal
Këngën time për ju këndoj
Ju na rrisni përherë

Dora jote ngrohë këtu
Më ka mbetur qysh fëmijë
Dhe për fjalën aq të urtë
Më merr malli përsëri

Si at ditë më nuk më ke
Por dije unë jam bir për ty
Fjalën nënë kur themi ne
Vetë jeta është aty

Ref.
Nënat tona të mirat-o
Dashurinë që ju falë
Kjo këngë e thjeshtë si juve
Për mu sjell veq një mall


Ky tekst u dërgua nga Beni


Publikimi: 01/06/2018Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:


Komente mbi këtë këngëLuan Zhegu - Nënat Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nënat Tona".
3. Video është e këngës "Nënat Tona", por nuk këndohet nga Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.