A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luçie Miloti

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  20
(1930-2006)  
  • Origin:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Luçie Miloti is a popular singer of Shkodra's Traditional music. Luçie Miloti lindi më 11 maj 1930 në Shkodër, Shqipëri; vdiq më 15 maj 2006 në Tiranë, Shqipëri - këngëtare shqiptare. Luçie Miloti lindi në një familje me tradita muzikore. Rruga e saj artistike do të niste në Radion e Shkodrës dhe më pas do të angazhohej në shtëpinë e Kulturës të qytetit të Shkodrës, nën dirigjimin e Prenk Jakovës. Transferimi i familjes në vitin 1946 do ta afronte në jetën artistike kryeqytetase. Fillimisht emërohet si soli...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mukades Çanga

Drita Ukaj

Zeliha Sina

Myfarete Laze

Nertila Koka

Lindita Theodhori

Ermira Babaliu

Gerta Heta

Rovena Dilo

Ema Qazimi


Tags: Luçie Miloti, Lucie Miloti,, Lucije Miloti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019