Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ludmilla Baballeku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  81
BIOGRAFIA: Ludmilla Baballeku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1984, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Ne Festen E Brigades". Në Dhjetor 1984, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Bir Dhe Shok". Në Dhjetor 1985, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Faqendritur Para Historisë". Në Dhjetor 1987, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Na Rrit Shqipëria". Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mimoza Dhamo

Vjosana Sina

Denada Bare

Vitore Rusha

Tatjana Isaj

Naxhije Berisha

Rakipe Karaj

Irma Gurakuqi

Adriana Ceka

Zina Zdrava

Tags: Ludmilla Baballeku


Komente mbi këtë artist