TEKSTESHQIP

Ludmilla Baballeku
Kenga Ime Mikja Ime
Lyrics

Gjithe sekretet qe ka zemra
Kenges time ja tregoj
Dhe sa here qe me therret kenga
Bashke me te nis e kendoj

O besnikja ime vjeter asnjeher nuk me genjen
Kam kerkuar mike tjeter
Por ne bote Si ty nuk gjej

Kenga ime mikja ime
I qam hallet te dy tok
Dashurova kengen time
dhe prej saj nuk ndahem dot
Fluturuam neper endra
Ku nuk shkuam prag me prag
Qe at'here une dhe kenga
Qe te dy mbetem binjak

Te kendoj kudo ku vete
Te kendoj me shoqeri
Se ti mban ca amanete
Qe s'mi di asnje njeri
O besnikja ime vjeter asnjehere nuk me zhgenjen
Kam kerkuar mike tjeter
Por ne bote si ty nuk gjej.