Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luftë Popllit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Luftë Popllit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Në vitin 1994 Visar Zatriqi, Virtyt Luta, Haris Laja, Arben Shoshi, Kreshnik Radoniqi, Arben Gjocaj si dhe shumë të rinj tjerë nga Peja ishin muzikant fillestar të brezit të dytë të rock skenës në Pejë të asaj kohe. Në kohën kur bendet si Gjarpërinjtë e Gjakut, Narcis dhe Shqiponjat e Ferrit ishin ende aktiv dhe kishin një sens të mirë për vazhdimin e këtij zhanri dhe skene. Pas dy viteve grupi Narcis me përbërje prej: Visar Zatriqi (Gitare dhe v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

Neologji (2008)

☆☆☆☆☆

Hard Rocked Lp Session (2007)

☆☆☆☆☆

Live Unplugged (2003)

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Lufte Popullit, Luft Popullit, Lufte Popllit, Luft Popllit, Luftë Popllit

Komente 0