Luftë Popllit
Luftë Popllit

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Luftë Popllit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe heavy metal. Në vitin 1994 Visar Zatriqi, Virtyt Luta, Haris Laja, Arben Shoshi, Kreshnik Radoniqi, Arben Gjocaj si dhe shumë të rinj tjerë nga Peja ishin muzikant fillestar të brezit të dytë të rock skenës në Pejë të asaj kohe. Në kohën kur bendet si Gjarpërinjtë e Gjakut, Narcis dhe Shqiponjat e Ferrit ishin ende aktiv dhe kishin një sens të mirë për vazhdimin e këtij zhanri dhe skene. Pas dy viteve grupi Narcis me përbërje prej: Visar Zatriqi (Gitare dhe v...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0