A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luis Fonsi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  23
  • Emri i Vërtetë:
  • Luis Alfonso López
  • Vendlindja:
  • San Juan, Puerto Rico 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Luis Fonsi është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Luis Alfonso López Rodríguez-Cepero, zakonisht më i njohur si Luis Fonsi, është një këngëtare Puerto Rico, kompozitor dhe aktor. I lindur në Porto Riko, Fonsi dhe familja e tij më vonë u transferua në Orlando, Florida, gjatë fëmijërisë së hershme Fonsi-së. Rreth kohës që ai ishte dhjetë vjeç, Fonsi filloi të ëndërrojnë për t'u bërë një anëtar i Menudo, një grup amerikan Latine djalë. Duke mos qenë në gjendje për të ndjekur atë ëndërr, ai e bëri, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Justin Timberlake

Adam Lambert

Arash

Alex Ubago

Enrique Iglesias

Guy Sebastian

David Bustamante

Tiziano Ferro

Michel Teló

T.I.


Tags: Luis Fonsi

Luis Fonsi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019