Luis Garcia Montero

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Granada 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Luis Garcia Montero është një shkrimtar i huaj. Luis García Montero është poet spanjoll dhe kritik letrar, si dhe profesor i letërsisë spanjolle në Universitetin e Granadës. Pasardhës i një familje granadino që ishte shumë aktive në bashkësi, Luis García Montero lindi në Granada në vitin 1958 si biri i Luis García López dhe Elisa Montero Peña, dhe studioi në Colegio de los Escolapios. Si adoleshent, ai ishte një tifoz i sporteve të kuajve dhe pati mundësinë për të takuar Blas de Otero. Ai s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Mark Strand

Paul Celan

Gérard de Nerval

Paul Verlaine

Saint-John Perse

Jean Rousselot

Ilias Foukis

Erich Fried

Erik Stinus

Rudyard Kipling


Tags: Luis Garcia Montero

Krijo Një Kartolinë