Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luiz Ejlli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  27
 • Vendlindja:
 • Shkodër 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Luiz Ejlli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Luiz Ejlli në mes te vitit 1991 dhe 2002 ai mori pjesë në "Prenk Jakova" shkollën e mesme në Shkodër. Në vitin 1995, ai fitoi çmimin më të mirë në "Festivalin E Zerave Te Fëmijëve Kombëtar" në Shkodër. Në vitin 1998, ai mori pjesë si solist në "Chorus repertoarit Gold", në Shkodër. Në vitin 1999, ai ishte një solist (Tenori) në kor "Prenk Jakova" në Shkodër polifonik. Luiz erdhi në famë në Shqipëri, kur ai mori pjesë dhe fitoi versionin shqiptar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

Eurovision

Fitues i

Ethet E Së Premtes

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Klejvis Saliaj

Silver Metka

Klajdi Musabelliu

Klajdi Haruni

Erik Lloshi

Joni Aliraj

Kelly

Vlashent Sata

Valon Suma

Art Abazi

Tags: Luiz Ejlli, Luis Ejlli, Shkodra, Ethet


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet