TEKSTESHQIP

Luiz Ejlli
I Besoj
Lyrics

Sa here kujtoj
Diten kur jam larguar,
Floket e tu, ende i kam ne duar,
Me syte e tu,
Ne syte e mi kerkoje,
Ishte besim, a ndoshta mos dyshoje ti,

Une si atehere sot e kujtoj,
jo jo nuk mundem ta harroj,
Hena nga lart,
fshehtas po na pergjonte,
Nje ves e arte,
Nga syri po pikonte.

Jo si harroj,
Oh, sa te bukur ata sy si harroj
Hena pergjonte me zili,
Jo nuk harrohen ata sy,
Hena pergjonte me zili

REF.

I besoj, i besoj,
Zemren ne syte e tua,
Se aty gjej
te gjithe ato qe thua,
Se aty ndjej qiellin dhe kaltersine,
yjet i gjej aty veten time gjej.

Jo se kuptoj,
Pse njerezit nuk besojne,
Hena ne qiell dhe yjet dashurojne,
Jo nuk e di,
Jo, pse na shohin me zili nuk e di,
Hena dhe yjet qe ndricojne,
Per qiellin falin kaltersine
Per njerezit falin dashurine.

Ref.
I besoj i besoj
zemren ne syte e tua
se aty gjej
te gjithe ato qe thua
se aty ndjej qiellin dhe kaltersine
yjet i gjej aty, veten time gjej.
I besoj i besoj
zemren ne syte e tua
se aty gjej
te gjithe ato qe thua
se aty ndjej qiellin dhe kaltersine
yjet i gjej aty, veten time gjej.

DËRGOI: