TEKSTESHQIP

Luiz Ejlli
Me Ty
Lyrics

Nuk e besoja se do mundesha nje dite
Nuk e besoja te shikoja dashurin
Nuk e besoja se do falja cdo ndjesi
E te mendoja vec per ty
Per ty cdo dit

Ne sy u pam
Me ty sot jam
Me dridhet shpirti
Kur afer te kam
Naiher te merzis
Naiher te lendoj
Me TY merr fryme
Me TY jetoj

Ne sy u pam
Me ty sot jam
Me dridhet shpirti
Kur afer te kam
Naiher te lendoj
Gaboj
Te lendoj

Vec du me te majt ne krah
E me te thon sa shume te du
Te lutem merri syt e mi
Shikoje veten ti te une

Vec du me te majt ne krah

Me te majt e me te shtrengu
Ta degjosh ti zemren time
Se ka shume per me tregu

Vec du me te majt ne krah
E me te thon sa shume te du
Te lutem merri syt e mi
Shikoje veten ti te une

Vec du me te majt ne krah
Me te majt e me te shtrengu
Ta degjosh ti zemren time
Se ka shume per me tregu

TE DUA dhe kur mban inat
TE DUA dhe kur me rri larg
TE DUA dhe kur ti nuk fal
TE DUA cdo dit e cdo nat

TE DUA dhe kur me urren
TE DUA kur vetem me len
TE DUA dhe kur ti nuk fal
E un pas teje vi si i MARRE

Ne sy u pam
Me ty sot jam
Me dridhet shpirti
Kur afer te kam
Naiher te merzis
Naiher te lendoj
Me TY merr fryme
Me TY jetoj

Ne sy u pam
Me ty sot jam
Me dridhet shpirti
Kur afer te kam
Naiher te lendoj
Gaboj
Te lendoj

Vec du me te majt ne krah
E me te thon sa shum te du
Te lutem merri syt e mi
Shikoje veten ti te un

Vec du me te majt ne krah
Me te majt e me te shtrengu
Ta degjosh ti zemren time
Se ka shume per me tregu

Vec du me te majt ne krah
E me te thon sa shum te du
Te lutem merri syt e mi
Shikoje veten ti te un

Vec du me te majt ne krah
Me te majt e me te shtrengu
Ta degjosh ti zemren time
Se ka shume per me tregu

DËRGOI: