TEKSTESHQIP

Luiz Ejlli
Përjetësisht
Lyrics

Fryma e fundit,
Shpresa e fundit ishe ti,
Kur jeta me mundi,
Rrugen e gjeta te ti,
Nuk e di,
A te meritoj,
Pasha dy syt ne balle,
Kam nje jet qe po te kerkoj,
Un si ti kurre skam pa,

Se cdo dit e ndjeja … e ndjeja,
Qe nje dite do jem me ty,
E urrej,
Veten qe smund ta thoja ne sy,
un e ndjeja … e ndjeja,
Qe nje dite do jem me ty,
E urreja,
Veten qe smund ta thoja ne sy,

Perjetesisht tha zemra,
Perjetesisht e jemja,
Pa ty nuk jetoj dot,
Ti je pika dobet e jemja,
Perjetesisht tha zemra,
Perjetesisht e jemja,
Kanjeher kam frik a mos je anderr,
a po cmendna,

Fryma e fundit,
Shpresa e fundit ishe ti,
Kur jeta me mundi,
Rrugen e gjetat per te ti,
Nuk e di,
A te meritoj,
Pasha dy syt ne balle,
Kam nje jet qe po te kerkoj,
Un si ti kurre skam pa,

Se cdo dit un e ndjeja … e ndjeja,
Qe nje dite do jem me ty,
E urreja,
Veten qe smund ta thoja ne sy,
un e ndjeja … e ndjeja,
Qe nje dite do jem me ty,
E urreja,
Veten qe smund ta thoja ne sy,

Perjetesisht tha zemra,
Perjetesisht e jemja,
Pa ty nuk jetoj dot,
Ti je pika dobet e jemja,
Perjetesisht tha zemra,
Perjetesisht e jemja,
Kanjeher kam frik a mos je anderr,
a po cmendna,

Perjetesisht tha zemra,
Perjetesisht e jemja,
Pa ty nuk jetoj dot,
Ti je pika dobet e jemja,
Perjetesisht tha zemra,
Perjetesisht e jemja,
Kanjeher kam frik a mos je anderr,
a po cmendna,

DËRGOI:
INFO
Për ti dhënë gjithçkaje më shumë atmosferë, krijimi muzikor u paraqit para shikuesve i përpunuar nga ana vizuale edhe me anë të një videoklipi, produksioni i të cilit është krijuar nga Vga Studio. Videoklipi u publikua më 16 Qershor 2023. Për vijën melodike dhe për tekstin u kujdes Bardhi Idrizi, teksa për produksionin audio është kujdesur në studio Çelik Lipa.
Renditja:
Top 200