Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luka Hajdini

Luka Hajdini
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
  • Ditëlindja:
  • 17 Janar
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
Këndon kryesisht: pop dance

Luka Hajdini është këngëtare dhe autore këngësh. Në vitin 2004, Luka Hajdini merr pjesë në Ethet E Së Premtes 2.

Në Maj 2007, Luka Hajdini merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Per Nje Fjale".

Më datë 30 Shtator 2011, Luka Hajdini publikon videoklipin "Kete Nate". Muzika e këngës u punua nga Sergio HD, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sergio HD. Me këtë këngë, Luka Hajdini merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Në Dhjetor 2016, Luka Hajdini & Serxhio Hajdini marrin pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Koha Plaket".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0