Lul Dxe
Lul Dxe

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Lul Dxe është një këngëtar i njohur. LUL DxE flet qartë! Rapperi me origjinë kosovare është i pacenzurë. Ai në këngët e tijë mbi përditshmërinë e lagjes multietnike Tscharnergut flet për rivalitetin, respektin në skenën Hip-Hop si dhe për vështirësitë e integrimit. Si të huaj LUL DxE, në person Lulzim Axhami, paragjykimet e vendësve ndaj të huajve e lëndojnë shpirtërisht. Tekstet e këngëve janë të liruara nga komplekset e mentaliteteve paqë-gëzim-ëmbëlsirë! Punchlines dhe rima paraq...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0