Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lule Bajra

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  47
  • Vendlindja:
  • Istog 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Lule Bajra është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Filloi me këngën folklorike duke pasuar me atë popullore dhe zbavitëse. “Kam filluar me këngë folklorike, pastaj kam vazhduar me këngë popullore dhe zbavitëse. Jam shumë e kënaqur që adhuruesit e mi po e mirëpresin këngën time” ka thënë ajo. Kënga e cila ia hapi dyert e suksesit është “Tefik Çanga” e cila këngë u shpërblye para disa vitesh në festivalin “Kosovarja Këndon”. Më datë 7 Gusht 2012, Lule Bajra publikon videoklipin "Kisha Dashte"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Liridona Qarri

Qershore Tafallari

Ylmize Tafallari

Lumturije Berisha

Besiana Veselaj

Adelina Pireva

Kumrije Biba

Shqiponja Muhaxheri

Dafina Morina

Luljeta Shala


Tags: Lule Bajra

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet