A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luli (Lulzim Sadiku)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Lulzim Sadiku
  • Vendlindja:
  • Vushtrri 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Luli (Lulzim Sadiku) është një këngëtar i njohur. Shkollen fillore ne 21 nëntori ne Vushtrri, shkollen e mesme te muzikes ne Prenk Jakova ne Prishtinë. Gjate studimit si i ri ka qen nder grupet e para te rep muzikes pastaj nga viti i dyt ka kaluar si instrumetist (tastier ose sint). Duke kaluar ne vitin e 4 te shkolles se muzikes me prinderit kalon ne Gjermani per shkaqe politike duke jetuar atje 6 vite. Ne Gjermani ka punuar nder diskot e para si instrumentist, po me se shumti ne Berlin, Hambur...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Fatmir Miroci

Mili Sallauka

Besim Krasniqi

Astrit Stafai

Kosovar Alija

Morris

Luan Krasniqi

Armend Miftari

Mensur Mehana

Samir Aliu


Tags: Luli, Lulzim Sadiku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019