Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Luli - Prit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prit".
3. Video është e këngës "Prit", por nuk këndohet nga Luli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Luli - Prit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

23/11/2009

2009-11-23T12:37:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prit" kënduar nga Luli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Prit

[Engjëllusha]
Qka sheh syni, zemra se harron
N'dashni bahet veq zemra qysh don
Unë po të la, po zemra s'po të len
Rash n'bela oh me shpirtin temë

[E&S]
Prit, prit se po vij
pa ty ma nuk rri
ska udhëtim ma t'mirë n'dynja
se kur nisem ty me t'pa
Prit, prit se po vij
pa ty ma nuk rri
ska udhëtim ma t'mirë n'dynja
se kur nisem ty me t'pa

[Shyhrete]
Qka sheh syni, zemra se harron
N'dashni bahet veq zemra qysh don
Unë po të la, zemra nuk po të len
Rash n'bela oh me shpirtin temë

[E&S]
Prit, prit se po vij
pa ty ma nuk rri
ska udhëtim ma t'mirë n'dynja
se kur nisem ty me t'pa
Prit, prit se po vij
pa ty ma nuk rri
ska udhëtim ma t'mirë n'dynja
se kur nisem ty me t'pa

Durim Malaj - Prit

Çka ka zemra që u gëzu
Te dashnija du me shku
Nuk po m'rrihet ma n'gurbet
N'vendin tem dashnija m'pret

Kur mendoj ku jam tu shku
Kurgja n'jetë ma shum nuk du
Mirë e keq kjo dynja
Sikur vendi yt nuk ka

Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri
Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri

Kur mendoj ku jam tu shku
Kurgja n'jetë ma shum nuk du
Mirë e keq kjo dynja
Sikur vendi yt nuk ka
Kur mendoj ku jam tu shku
Kugja n'jetë ma shum nuk du
Mirë e keq kjo dynja
Sikur vendi yt nuk ka

Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri
Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri

Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri
Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri

TDS - Prit

je aha diff diff diff and tds je diff and tds

7x
prit prit veq pak

(different)

qellimi i jetes tem u kon qa nuk osht dost
secilen pun e kom mar si hajt se kot mundsit si kom shfrytzu per qata pishman jom sod tash kur pi menoj senet po thom kfillem zot po tmirat ko ma j kthy une kunder juve mqitet nrug drejt sem lat me ik senet prej durve mkeni mrapa kur vjen puna mu kon aty kunder thujve sjau haroj edhe mas jave ditve mujve tash e shum fjal po ju drejtona vetes prej shum senev mrena po ju kthena fletes mdhem shum mrena po mdhem prej vertetes vjen shpejt koha nese ja din qellimin jetes (ja din qellimin jetes) gjdo pytje pergjigjje osht gabimet e jetes se gjith shkel e shko kur si kom bo pytje vetes mas gjith atyne mundsive von osht nese prekesh duhesh qith me menu se mos me kon hekesh tash senet ndryshojn po na njejt mesim gjith kena thon bashk deri sa desim TDS and Diff e majn venin e tjert let presin tu prit let mesin

ref . 2x
prit prit prit prit veq pak tds and diff
prit prit prit veq pak (pakaka) prit prit veq pak ja din qellimin jetes (ja din qellimin jetes)

(McMix)

duhesh me dit senet qysh me i prit nese je gerdit nisja vjedhe ma maj bit ruga osht e gat e gat me kilometra nese qitash hinen nkthes prit se vjen edhe tjetrameta pa fjal e me gishta ngoj meta pa zo kur e shoqa njerzt jon tu fol e don diten rin me paranoja e foli me veten se tjert si kuptoj se kerkush spo ma kupton jeten mesin e budallve une dal ma i menqmi nese e din rugen e suksesit
hapat hajde njekmi vjedhmi idejat krejt qato qe i thomse fjala qe thuhet gjdo njeri e hejzikon kasaj here TDS e din formulen qe nuk ndahen seni jot osht njejt si buka bajat qe nuk hahet po foli shum e pe di qe po hupi koh po hajt senet ndrohen me koh e folen me zo

ref . 2x
prit prit prit prit veq pak tds and diff
prit pritprit veq pak (pakaka) prit prit veq pak ja din qellimin jetes (ja din qellimin jetes)


Frontlinemusic

ref . 2x
prit prit prit prit veq pak tds and diff
prit pritprit veq pak (pakaka) prit prit veq pak ja din qellimin jetes (ja din qellimin jetes)
Më Shumë Këngë Nga Luli (Lulzim Sadiku):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet