Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Luli (Lulzim Sadiku) - Mall  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/08/2011

2011-08-12T20:52:08

Këngë e albumit:

"Mix"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mall" kënduar nga Luli (Lulzim Sadiku).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fatjeta Barbullushi - Mall

Cdo lot, nje histori e thot
Me fjale, jeta nuk shkruhet dot
Gjethet bijn, aty ku asht pema
Trupi kthehet, ku ka mbet zemra.

Si nje gur, qe leviz
Jeten e kam nis
Emnin Nan, ku e kam than
Aty peshoj rand

Mall, zemra ka,
Syni don me t'pa
N'ty gjithmon kthehem
S'te ndrroj me asgja

Mall, zemra ka
Sa ka uje ne det
N'ty kthehem Shkoder
Si zogu n'fole t'vet

Shtepi, quhet ajo
Ku mund t'kthehesh ne cdo kohe
Ku ne dere, s'duhet me trokit
Ku hyn mrenda, leje pa prit

Si nje gur, qe leviz
Jeten e kam nis
Emnin Nan, ku e kam than
Aty peshoj rand

Mall, zemra ka,
Syni don me t'pa
N'ty gjithmon kthehem
S'te ndrroj me asgja

Mall, zemra ka
Sa ka uj ne det
N'ty kthehem Shkoder
Si zogu n'fole t'vet

Mall!!!

Arjan Korkaj - Mall

Ikem larg neper kurbete
Ca ne mal e ca ne dete
Por ne sy nuk u tret loti
Vit pas viti e mot pas moti

E,kam larg driten e syrit
Nuk e pash kur lindi ylli
Kur e shoh sot nga ekrani
Me dhemb zemra me djeg xhani
Zot o zot c,po me djeg xhani

E,Gdhihet dita ngryset nata
E,vitet behen me te gjata
Un buzqesh kur ju me shihni
Po c'mbaj brenda nuk e dini

Nena ime bej durim
jeta qenka vec nje film
Ktu jetoj si neper endrra
Por mungon shpirti dhe zemra

Shok e miq qe me degjoni
Neper bot kudo jetoni
Ktheni syt edhe veshtroni
Ku u lindet mos harroni

Fatin ton e shkruam vet
Pacim jet edhe shendet
Se askund nuk behesh mbret
Guri rend ne vend te vet

Aida Doçi - Mall

Ne gjume rash nje enderr pash
Sikur isha n’shpin e vjeter
Kur u zgjova mu thy zemra
Dikush m foli me gjuh tjeter

Edhe une si shum te tjere
Kam endrru jeten n Kosov
S kam kujtu se vjen kjo dit
Me fmij t mi shqip mos me fol

Ref
Mall mall zemra ka
Ate vend gjithmon me pa
Pritem Nan se jam tu ardh
Ti mke lind me mbet shqiptar
Mall mall zemra ka ate vend gjithmon me pa
Pritem Nan se jam tu ardh une e kam emrin Shqiptar

Edhe une kam dasht kur zgjohem
Diten time me nis ndryshe
Kam endrru qe fmit e mi
Nanes time me i than gjyshe
Edhe pse atje nuk isha e lumtur
Per mua prap mbetet vendi ma i bukur

Ref
Mall mall...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Luli (Lulzim Sadiku):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet