Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luljeta Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Luljeta Krasniqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Ajo është një këngëtare me shumë sharm nga Kosova. Luljeta ka shumë kohë që ka dalë në tregun muzikor dhe ka arritur që të lë gjurmë kudo ku ka shkuar. Muzika për të është një hobi që ka shumë rëndësi, pasi siç thotë ajo, këtë talent e ka trashëguar nga babai. Si shumë këngtarë edhe Luljeta u bë e njohur me performancat e saj në festivale të ndryshme si: "Kosovarja kendon", "Akordet e Kosoves" etj. Disa nga hitet e saj janë: "Zjarr dhe acar", "Mo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

Ali Pasha (2021)

★★★★★

Ne Kullat Tona (2014)

★★★★★

Gaboje Rrugen (2011)

★★★☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Luljeta Krasniqi, Lulieta Krasniqi, Lulja

Komente 0