Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luljeta Krasniqi

Luljeta Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Ditëlindja:
  • 26 Nentor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50

Luljeta Krasniqi është këngëtare e njohur. Ajo është një këngëtare me shumë sharm nga Kosova. Luljeta ka shumë kohë që ka dalë në tregun muzikor dhe ka arritur që të lë gjurmë kudo ku ka shkuar. Muzika për të është një hobi që ka shumë rëndësi, pasi siç thotë ajo, këtë talent e ka trashëguar nga babai. Si shumë këngtarë edhe Luljeta u bë e njohur me performancat e saj në festivale të ndryshme si: "Kosovarja kendon", "Akordet e Kosoves" etj. Disa nga hitet e saj janë: "Zjarr dhe acar", "Mos premto", "Inati ska vend", "Qka me ke zemer", "Kur i mbusha 20 vjet", "Moj katile", "Asgje ma shum", "Lotin pë ty" e shum e shum këng tjera.

Gjatë fillimit të vitit 2018 Luljeta Krasniqi ka paralajmëruar se do të sjellë një këngë të re që do të jetë për sezonin e verës dhe që pritet të ketë mjaftueshëm sukses.

Në vitin 2011, Luljeta Krasniqi publikon albumin "Gaboje Rrugen".

Më datë 26 Shtator 2013, Luljeta Krasniqi publikon videoklipin "Thrret Presheva".

Më datë 10 Korrik 2014, Luljeta Krasniqi publikon videoklipin "Zjarr Dhe Acar".

Në vitin 2014, Luljeta Krasniqi publikon albumin "Ne Kullat Tona".

Më datë 30 Prill 2015, Luljeta Krasniqi publikon videoklipin "Mos Premto".

Më datë 20 Tetor 2017, Luljeta Krasniqi publikon videoklipin "Lotin Per Ty".

Më datë 26 Tetor 2017, Luljeta Krasniqi publikon videoklipin "Asgje Ma Shume".

Më datë 15 Nëntor 2018, Luljeta Krasniqi publikon videoklipin "Para Syve T'mi".

Më datë 5 Dhjetor 2018, Luljeta Krasniqi publikon videoklipin "Ti Ja Ke Nis".

Në vitin 2021, Luljeta Krasniqi publikon albumin "Ali Pasha".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0