TEKSTESHQIP

Luljeta Shala & Urim Maksutaj
E Kallem Mahallen
Lyrics

E kallem mahallen
e kallem qytetin
gjith qikat beqare
kta e bajn shyhretin
e kallem katunin
shtat kodrat kan ni
qefi sbohet ndrryshe
me shok e vllazni

Po thojn miqasia
skam pse meu merzit
nusja ma e mira
po vjen te mat mirt
2x

Luj luj e bukur
ti je ma e mir
besa i shashtrise
miq e dashamir
2x

E kallem mahallen
e kallem qytetin
gjith qikat beqare
kta e bajn shyhretin
e kallem katunin
shtat kodrat kan ni
qefi sbohet ndrryshe
me shok e vllazni

Te na veq sa nisi
mu kall sa ma shum
vallja ja ka nise
lodrat bojn bum bum
2x

Luj luj e bukur
pa goj e pa fjal
mos gabo prej valles
ni minut me dal
2x

E kallem mahallen
e kallem qytetin
gjith qikat beqare
kta e bajn shyhretin
e kallem katunin
shtat kodrat kan ni
qefi sbohet ndrryshe
me shok e vllazni


Ku po vin kta krushqit
ka po nihet lodra
sa e ran per vllaun
nuse po shkon motra
bini defa bini
vllaun vet ma lini
bini ju tupana
nuse un po bana
o bini ju tupana
nuse un po bana

Kalle kalle venin
of ja kalle shpijen
vllau marton motren
nana marton bijen
kalle po thot motra
luni hiq pa ndal
mundin e shum tmira
mi bani hallall

At kujtohet moter
kur je kan e vogel
ma shum tka desht nana
gjith fatjor u bana
o xheloz o vlla
sa shum jem perla
mke rujt edhe nshkoll
askush mos mem fol n
mke rujt edhe nshkoll
askush mos mem fol

Kalle kalle venin
of ja kalle shpijen
vllau marton motren
nana marton bijen
kalle po thot motra
luni hiq pa ndal
mundin e shum tmira
mi bani hallall

Fort po gzohna o moj
moter ti qe je martu
fort po gzohna o moj
moter renin ma ke lshu
Gzohu gzohu more vlla
gzohu ti per mu
menzi dot pres motra
ty vlla met martu
menzi dot pres motra
ty vlla met martu

Kalle kalle venin
of ja kalle shpijen
vllau marton motren
nana marton bijen
kalle po thot motra
luni hiq pa ndal
mundin e shum tmira
mi bani hallall
INFO
Komponimi dhe teksti është krijuar nga Luljeta Shala, teksa këngën e orkestroi Ardian Kastrati.