Lulzim Cuka
Lulzim Cuka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Mat
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 31 Tetor 1989
  • Horoskopi:
  • ♏ AkrepiBiografia

BIOGRAFIA: Lulzim Cuka është një poet. Lindur në 31.10.1989 në Mat ka ndjekur studimet Master i shkencave Histori në Universitetin e Tiranës 2012-2014, si dhe në vitin 2016-2018 ka thelluar njohuritë në Master i Shkecave në Diplomaci dhe Mardhënje Ndërkombëtare në BE pranë Institutit të Studimeve Evropiane Tiranë. Fillimisht ka punuar si specialist i Mardhënjeve dhe Bashkpunimit Ndërkombëtar në Ministrinë e Kulturës. Aktualisht merret me studime shkoncore disa prej tyre të publikuar n...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 0